Серед фруктів, що поставляються членам PRODCOM є і черешні. Ймовірно , черешні одні з найулюбленіших фруктів через значення які вони мають для кожного з нас, через асоціації назви фрукта з її образом в нашій свідомості. Перше почуття яке створюється з цих об'єднань є смак дитинства з усіма його значеннями. Той смак який ми намагаємося знайти і коли ми стаємо дорослими...

У черешні є історія, яка йде далеко в минулому. Вона походить з Малої Азії, з маленького містечка під назвою Kerasounta від того міста, звідці бере свою назву, від грецького слова Керас. Потім вони прибули до Італії, а потім розповсюдились по всій Європі. У Румунії, вирощування черешні поширилось з часу документальної атестації монастиря Vişina і містечка Cireasov (1407). Сьогодні черешні ростуть у більшості міст і сіл. Румунія займає 8 - е місце в світі з виробництва: 81842 тонн в 2011 році* і записала 56 сортів черешні , згідно з даними Державного інституту по випробуванню та реєстрації сортів у Румунії. Найбільш поширені сорти черешні вирощувані членами Prodcom: Stella, Van, Bomba de Cotnari, Pietroasele de Cotnari і імпортні сорти Regina, Kordia, Ferovvia, Merchant і т.д. Вирощування черешні стало традицією в Румунії, на честь цих фруктів присвячений фестиваль, який відзначається в останню неділю червня з 1893 року в місцевості Ciresoaia або "Країна черешні". На цьому фестивалі місцеві жителі змагаються хто має більшисть різновидів черешні, а найкрасивіші і найсмачнші черешні дегустіруються учасниками. У 2012 були презентовані присутнім 2 тонни черешні та черешневий гігантський колокол, вагою в 100 кг був символом фестивалю і насолодою для маленьких і дорослих учасників.

Максимальне виробництво черешні зареєстроване в Румунії було досягнуто в 2006 (104.791 тонн), а мінімум в 2007 (65.163 тонн) через несприятливі погодні умови, які сильно вплинули на виробництво черешні. У наступні роки воно поступово відновлювалося в 2011 році , досягнувши рівня 81 842 тонн.

Чому ми любимо черешні?

Ці маленькі плоди нагадують нам про дитинство, коли ми прикрашали наші вуха черешнями, намагаючи знайти найкрасивішу пару сережок. Незабутній смак різних видів черешні нагадують нам про ласощі: торти, тістечка та джеми, приготовані нашими мамами або бабусям. Ми згадуємо смак черешневого компоту, який нам так подобався і якого ми шукаємо досі в коморі.

Чому ми вибираємо черешні?

Якщо ви хочете знову пережити прекрасні миті зі свого дитинства, тоді ви знаєте відповідь на це запитання. Виберіть цих смачних маленьких друзів, які містять різні поживні речовини і які щодня забезпечують організм необхідною енергією з фізичною і психічною точки зору. Виберіть румунські черешні які гарантують не тільки повернення в часи вашого дитинства, коли все було можливо, а й збалансоване харчування, яке може перетворитися на смачну щоденну звичку, що гармонійно поєднує природний смак і колір. Ми приносимо на ваш стіл свіжі фрукти з наших садів відповідно до вищих стандартів якості та гарантованої безпеки. Ми запрошуємо вас відкрити для себе знамениті румунські черешні, які подарують вам насолоду своїм смаком! *